Preloader Close

Koło chemiczne

25 czerwca 2026 r.

Jakie tajemnicze substancje ukrywają się w LABORATORIUM chemicznym – „badam, eksperymentuję i obserwuję”
Na zajęcia koła chemicznego uczęszczali uczniowie z klas siódmych i ósmych. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy laboratoryjne, zajęcia dla poszczególnych grup odbywały się naprzemiennie. Młodzi chemicy rozwijali swoje zainteresowania, wdrażali się do bezpiecznej pracy laboratoryjnej, Wykonali wiele interesujących eksperymentów np. kolorowa tęcza, sporządzanie i rozdzielanie mieszanin, chemiczne jojo, otrzymywanie i identyfikacja gazów, wykonali dekoracje świąteczne ze sztucznego śniegu, dodatkowo młodzi chemicy eksperymentowali z cieczą nienewtonowską, hodowali kryształy, modelowali cząsteczki związków chemicznych, wykonywali eksperymenty z chemii organicznej, współprowadzili i uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z ciekłym azotem i innymi tajemniczymi substancjami – które zostały przeprowadzone dla uczniów klasy młodszej – 1c w ramach realizacji innowacji pedagogicznej.
Pracowali w nowoczesnym wirtualnym laboratorium EMPIRIUSZ, który został zakupiony w ramach PROJEKTU LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI.
CHEMICY, Brawo, Wy!!! – podczas zajęć było bardzo spektakularnie naukowo, bajecznie czasem tajemniczo i niezwykle kolorowo.

Do góry